Listy / opinie czytelników

Średzianie w podróży dookoła świata: SENEGAL - kraj prawdziwych piękności

16-07-2018 / Brak komentarzy

[CZEŚĆ 1] Po dobie szarpania się z wiatrem i rybakami próbującymi nas złapać w okrężnicę, docieramy do Dakaru. Przygoda ze złapaną na kil siecią rybaków wyglądała na groźną, gdy dziesięciu czarnoskórych jegomości wygrażało pięściami i(...)

Czytaj więcej!

Zaniepokojony mieszkaniec gminy pyta

13-07-2018 / Brak komentarzy

Droga redakcjo. Zbliżają się wybory samorządowe a co za tym idzie wybór Zarządcy Naszej Gminy. Częściowo już wiemy na czym zależy poszczególnym kandydatom.

Czytaj więcej!

Czytelnik: Jest problem z przewożeniem rowerów w pociągach

12-07-2018 / Brak komentarzy

Gdy przedstawiciele naszej władzy rozbudowują szlaki rowerowe na terenie powiatu, zachęcając tym samym do korzystania z jednośladów, Koleje Dolnośląskie "idą na przekór"?... Postanowiliśmy to wyjaśnić.

Czytaj więcej!

Mieszkaniec Środy Śląskiej: "Oddam pieski w dobre ręce"

11-07-2018 / Brak komentarzy

Dwa ładne szczeniaki są do oddania za darmo w dobre i uczciwe ręce. Każdy z osobna lub dwa razem.

Czytaj więcej!

Średzianie w podróży dookoła świata - Gambia (cz. II)

10-07-2018 / Brak komentarzy

Rano przygotowuję paelę z krewetek, które zostały z nocnych przynęt. Dostaliśmy wielką łopatę od rybaków obsługujących pływające pomosty z hodowlami tych skorupiaków. Oczywiście za darmo. Mamy obiad na dwa dni.

Czytaj więcej!

Średzianie w podróży dookoła świata - Gambia

09-07-2018 / Brak komentarzy

Etap III rejsu – Wyspa Ascencion – równik – Gambia (cz. I). Kotwica na pokład i wieczorem ruszamy dalej zdobywać ocean. Wiatr początkowo kaprysi, aby wreszcie nad ranem ustabilizować się na kierunku południowym i wpadamy(...)

Czytaj więcej!

Wygoda, brak pomysłu czy zwyczajne "niechciejstwo"?

06-07-2018 / Brak komentarzy

Klasyczne „za moich czasów…” patrząc na dzisiejszą młodzież nabiera nowego znaczenia. Wpatrzeni w ekrany telefonów czy tabletów, oderwani od rzeczywistości błądzą gdzieś w wirtualnym świecie.

Czytaj więcej!

A Środa Śląska powinna mieć tron...

06-07-2018 / Brak komentarzy

Mają inne miasta swoje ławeczki (pomniki), a na nich sławnych pisarzy, muzyków, aktorów. Środa Śląska powinna mieć tron.

Czytaj więcej!

Za wskazanie bezczelnego sprawcy 500zł nagrody

05-07-2018 / Brak komentarzy

Uwaga! Poszukuję osób, które w dniu wczorajszym tj. 4 lipca, około godziny 19:30 jechały objazdem (przez Miękinię), gdzie miał miejsce wypadek na drodze krajowej nr 94.

Czytaj więcej!

No cóż, brakuje słów żeby opisać ten cyrk...

02-07-2018 / Brak komentarzy

- Dzień dobry! Dzwonię do Pani/Pana w związku z 15-leciem istnienia naszej firmy. Został Pan/Pani wylosowana do udziału w prezentacji urządzenia do oczyszczania powietrza… gwarantowanym prezentem jest…

Czytaj więcej!

Okiem mieszkańca: średzki pociąg do komunikacji

27-06-2018 / Brak komentarzy

Roku Pańskiego 2018 uruchomiono w Środzie Śląskiej komunikację miejską. Pomysł ambitny, wielowątkowy i w odbiorze mieszkańców dość kontrowersyjny. Z jednej strony determinacja burmistrza Adama Rucińskiego, z drugiej foch Polbusa i szerokim strumieniem wylewające się komentarze(...)

Czytaj więcej!

"Za mało śmietników w naszym mieście!"

20-06-2018 / Brak komentarzy

[LIST DO REDAKCJI] Dzień dobry, będę wdzięczy Redakcji za zajęcie się tematem śmietników w naszym mieście, a w zasadzie ich brakiem (znikomą ilością).

Czytaj więcej!

Okiem mieszkańca: Mundial... Czas start!

19-06-2018 / Brak komentarzy

Balon pompowany dość ostrożnie od kilku tygodni, dziś pękł. Co do samego meczu polskiej reprezantacji, no cóż… szału nie było. Zawiało dramatem. To nie nasza drużyna, to nie nasz mecz. Jaki będzie kolejny?

Czytaj więcej!

Okiem mieszkańca: Chcieć to móc… Czy jakoś tak...

15-06-2018 / Brak komentarzy

Temat skrzyżowania obwodnicy z ul. Wiejską w Środzie Śl. zaczyna podgryzać „Modę na sukces” w ilości odcinków i zwrotów akcji. W skrócie o modernizacji skrzyżowania można by powiedzieć, że burmistrz Środy Śląskiej chce, ale nie(...)

Czytaj więcej!

Przebudzenie, czyli żyj i daj żyć innym chodziku!

12-06-2018 / Brak komentarzy

Pomysł na napisanie tego tekstu zrodził się przy okazji protestu niepełnosprawnych w sejmie. W planie były rozmowy z osobami niepełnosprawnymi z naszej gminy.

Czytaj więcej!

Trzeba zwrócić uwagę rowerzystom

15-05-2018 / Brak komentarzy

LIST DO REDAKCJI: Rowerowe wyprawy i pikniki są teraz w modzie. Rowerami dojeżdżamy na działki czy do pracy... Miłośników jednośladów jest coraz więcej i dobrze, ale...

Czytaj więcej!

Imponująca kolekcja Druha Leszka Gawlińskiego

15-05-2018 / Brak komentarzy

Blisko trzydzieści lat poszukiwań. Kilkadziesiąt eksponatów odrestaurowanych, którym nadano drugie życie. Dwa pomieszczenia, gdzie przenosisz się w zupełnie inną rzeczywistość.

Czytaj więcej!

Setki wyrzuconych chlebów w Rusku

07-05-2018 / Brak komentarzy

LIST DO REDAKCJI. Na terenie gminy Malczyce, podczas wiosennych spacerów, nasi czytelnicy odkrywają nie tylko piękno przyrody, ale również karygodne działania niektórych mieszkańców. W ostatnim czasie otrzymaliśmy dwie takie informacje.

Czytaj więcej!

Czy można kupić bilet miesięczny na średzkim dworcu?

29-03-2018 / Brak komentarzy

Dzień dobry. Czy Redakcja może się dowiedzieć: dlaczego na PKSie nie można kupić biletu miesięcznego na przejazdy naszymi zielonymi autobusami, tylko trzeba biegać po urzędzie?

Czytaj więcej!

Trawniki w parkach, to wielka psia toaleta (list do redakcji)

22-03-2018 / Brak komentarzy

Witam! Bardzo bym prosiła, abym pozostała anonimowa. Piszę do państwa redakcji z prośbą o nagłośnienie czystości naszych parków.

Czytaj więcej!

CZYTELNIK: podczas meczów spożywany jest alkohol

19-03-2018 / Brak komentarzy

Jak zapowiada klub MLKS Polonia Środa Śląska wkrótce nastąpi inauguracja rundy wiosennej, do której przygotowują się także wierni kibice piłki nożnej. W sprawie atmosfery panującej podczas meczów na średzkim stadionie skontaktował się z nami czytelnik.

Czytaj więcej!

Jest to sprawa wymagająca pilnej interwencji (list)

18-03-2018 / Brak komentarzy

Droga Redakcjo, w dniu wczorajszym napisaliście o stanie drogi przy ul.Malczyckiej w Środzie Śląskiej. W załączeniu przesyłam zdjęcia stanu drogi 346, drogi dojazdowej do autostrady A4.

Czytaj więcej!

CZYTELNIK: dobrze że zima trwa tylko trzy dni

17-03-2018 / Brak komentarzy

Droga redakcjo! Proszę o umieszczenie informacji dotyczącej zasypanych dróg w naszej gminie, a w szczególności w naszym mieście, na ulicy Malczyckiej, Kolejowej oraz trasy na Szczepanów.

Czytaj więcej!

Najpopularniejsze:

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia